W czasach epidemii najbezpieczniejszą a zarazem najbezpieczniejszą formą płatności jest oczywiście korzystanie z karty płatniczej. Zapewniają nam one nie tylko zabezpieczenie przed niepotrzebnym kontaktem z wirusem, ale także stanowią doskonały sposób na uchronienie się przed kradzieżą. W końcu nawet jeśli nasza karta zostanie skradziona, to mamy kilka sposobów na ochronienie zgromadzonych na koncie środków. W końcu chroni nas nie tylko pin do karty, ale również bankowość internetowa pozwalająca nam zablokować kartę płatniczą. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej?

 

 

Pamiętajmy jednak, by zachowywać ostrożność w trakcie korzystania z tego środka płatniczego. Najważniejsze jest to, żeby nie udostępniać naszego pinu do karty osobom postronnym a także go nigdzie nie zapisywać, ponieważ w ten właśnie sposób ten kod mógłby się dostać w niepowołane ręce. Warto o tym również pamiętać w trakcie wypłacania gotówki z bankomatu, czy dokonywaniu płatności w sklepie. Najlepiej w trakcie wykonywania tych czynności zasłonić klawiaturę droga ręką. Niektórzy decydują się również na noszenie karty płatniczej poza portfelem w specjalnym etui, które jest bardzo poręczne w trakcie dokonywania płatności. Warto również zawsze zwracać uwagę na to, czy po dokonaniu transakcji nasza karta na pewno trafiła z powrotem na swoje miejsce. Czasem chwila nieuwagi wystarczy, żeby karta wysunęła się z przegródki i została zwyczajnie zgubiona.
Oczywiście jeśli dojdzie już do utraty naszej karty płatniczej możemy zablokować środki, którymi mógłby posłużyć się złodziej. Wystarczy zalogować się na stronie naszego banku czy tez w aplikacji mobilnej ( w końcu coraz więcej instytucji oferuje nam taką możliwość) jak również skorzystać ze specjalnego numeru kontaktowego, za pośrednictwem którego będziemy mogli zablokować utraconą kartę. W ten sposób nasze pieniądze na pewno pozostaną bezpieczne.
Jak widać korzystanie karty jest nie tylko bajecznie proste ale również bardzo bezpieczne, a to przecież bardzo ważne we współczesnym świecie i to nie tylko ze względu na zagrożenie wirusem,