Adres IP to unikalny identyfikator urządzenia internetowego lub sieci. Służy do określenia położenia geograficznego urządzenia i jest wyświetlana na stronach internetowych, gdy osoba się loguje.

Adresy IP są również wykorzystywane do innych celów, takich jak identyfikacja użytkownika, mapowanie jego lokalizacji geograficznej i śledzenie jego ruchów w Internecie.

Jeśli chcesz zmienić swój adres IP, możesz skorzystać z tego przewodnika lub skontaktować się z usługodawcą internetowym w celu uzyskania pomocy. Jeśli chcesz teraz dowiedzieć się, jaki jest twój adres IP, po prostu wpisz „jaki jest mój adres IP” w wyszukiwarce.

Dlaczego powinieneś sprawdzić swój adres IP?

Twój adres IP może wiele o Tobie powiedzieć, ale nie dlatego powinieneś go sprawdzać. Powinieneś to zrobić, aby mieć pewność, że ktoś nie spróbuje dostać się na Twoje konto lub zhakować Twoich informacji.

Twój adres IP to unikalny kod przypisany przez Twojego dostawcę Internetu, który umożliwia komputerom w Internecie komunikowanie się ze sobą. Twój adres IP pozwala witrynom i aplikacjom w Internecie wiedzieć, gdzie jesteś podczas korzystania z ich usług.

Haker może użyć Twojego adresu IP, aby zobaczyć, jakie witryny odwiedzasz i czy mogą uzyskać do nich dostęp, co może dostarczyć im informacji o tym, jakich danych potrzebuje, aby włamać się na Twoje konto.

Jak sprawdzić moje IP?

Jak sprawdzić moje IP na laptopie i komputerze stacjonarnym? Oto najlepsze metody.

Dla komputerów PC:
Otwórz menu Start i wyszukaj „cmd” lub „wiersz polecenia”. Po otwarciu tego programu wpisz ipconfig/all w polu tekstowym. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich kart sieciowych, odpowiadających im adresów i dodatkowych informacji na ich temat.

Dla laptopów:
Otwórz menu Start i wyszukaj „cmd” lub „wiersz polecenia”. Po otwarciu tego programu wpisz ipconfig/all z wiersza poleceń, aby zobaczyć swój adres IP.

Jak sprawdzić swój adres IP na iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z Androidem?

Ważne jest, aby poznać adres IP swojego urządzenia, ponieważ jest on związany z połączeniem z Twoją siecią. Aby znaleźć swój adres IP, musisz najpierw wprowadzić „Ustawienia IP” na swoim iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z Androidem.

Na urządzeniach z systemem iOS przejdź w dół, aż zobaczysz „Wi-Fi”. Następnie dotknij strzałki obok Wi-Fi i wybierz „iPSecURE”. Na urządzeniach z systemem Android dotknij ikony Wi-Fi na pasku stanu i wybierz „Pokaż adres IP”.