Co daje konto na Youtube?

W ciągu ostatnich kilku lat Youtube stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi do pobierania i oglądania wideo. Ponieważ jest to darmowy hosting, który pozwala każdemu korzystać z szerokiej gamy treści, jest on przyjmowany przez osoby prywatne, jak i firmy, zarówno dla celów zawodowych, jak i prywatnych. Jeśli jesteś zainteresowany korzyściami, jakie daje korzystanie z Youtube, oto kilka punktów, które pomogą Ci zrozumieć ten szał.

Reklama jako instrument promocji – RÓŻNORODNOŚĆ TREŚCI.

Dla reklamodawców Youtube umożliwia dotarcie do grupy docelowej na kilka sposobów: poprzez wyszukiwanie treści za pomocą słowa kluczowego lub poprzez opcję wyświetlenia podobnego filmu po obejrzeniu przez użytkownika danego filmu. Tak więc, w jednym wyszukiwaniu, użytkownik może zobaczyć swoje inne reklamy lub po prostu odwiedzić swój kanał i zasubskrybować go!

DOSTĘPNOŚĆ.

YouTube jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, zawsze online, niezależnie od strefy czasowej. Najlepsze jest to, że raz obejrzany film można oglądać wielokrotnie i zapisywać jako ulubione wideo. Można go nawet nagrać za pomocą darmowych narzędzi do ściągania z YouTube.

WOLNOŚĆ.

Wbrew pozorom, YouTube oferuje maksymalną swobodę. Można obejrzeć wiele reklam, które nie zostały dopuszczone z tego czy innego powodu. Na YouTube jest znacznie mniej ograniczeń i często jest duże zainteresowanie tymi reklamami.

LINKI ZWROTNE.

Na YouTube można umieszczać linki przekierowujące do innych stron internetowych. W opisie filmu możesz umieścić link do swojej strony internetowej, strony firmowej na facebooku… gdziekolwiek chcesz. Jest to idealne rozwiązanie dla reklamodawców, którzy chcą przyjąć to narzędzie, aby zwiększyć swoją widoczność w sieci.

Promocja marki w internecie – KAŻDY MOŻE NAGRAĆ WIDEO.

Stworzenie filmu na YouTube kosztuje znacznie mniej. Nie potrzebujesz ogromnego budżetu, aby tam być. Wręcz przeciwnie – im łatwiejszy do odtworzenia i “amatorski” filmik, tym bardziej wiarygodny dla użytkowników. Zobacz, jak wiele filmów i kanałów nakręconych zwykłą kamerą cieszy się ogromną popularnością.

Są to niektóre z zalet, które oferuje Youtube, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy osobą prywatną, która chce używać go do własnych potrzeb. Nie wahaj się skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez tę platformę, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność lub po prostu podzielić się swoją pasją z innymi.