Internet jest przeolbrzymi i skrywa zarówno strony internetowe firm korporacyjnych jak i małych działalności gospodarczych. Znajdziemy również wiele blogów tematycznych, kanałów vlogowych ale także szablony darmowych stron internetowych.

Strona www na podstawie szablonu?

Jeśli poruszasz się po środowisku stron internetowych na pewno zauważyłeś, że ważnym elementem jest indywidualizm strony internetowej. Bardzo łatwo rozpoznać stronę internetowa, która jest stworzona z darmowego, wielokrotnie powielanego szablonu, pobranego z Internetu lub przygotowanego przez agencję interaktywną. Pobranie takiego szablonu oraz jego wykorzystywanie jest rozwiązaniem krótkoterminowym. Ma oczywiście zalety. Szybko możemy wymienić treść na pasującą do potrzeb, zmienić zdjęcia (albo i nie) i gotowe. Przy korzystaniu z takiej strony szybko natkniemy się jednak na bariery zniechęcające – ograniczony dostęp do zrozumienia kodu strony, problemy z wprowadzeniem wtyczek czy uniwersalizm spotykany na kilkunastu innych stronach naszej konkurencji. Rozwiązaniem na to jest zlecenie usługi stworzenia profesjonalnej strony internetowej.

Strony internetowe – szyte na miarę!

Czym kierować się przy wyborze usługi stworzenia strony internetowej? Przede wszystkim znajdź taką firmę, aby do każdego klienta miała indywidualne podejście. Obowiązkowo zacznijcie rozmowę od zebrania potrzeb i wymagań. Dobry projektant stron powinien zacząć współpracę od tego zagadnienia. Bez poznania branży klienta, jego oferty oraz produktów nie stworzymy idealnego rozwiązania jakim jest strona internetowa, która będzie pracowała i zarabiała. Ważna jest oczywiście szata graficzna. Dobre wrażenie… robi się tylko raz. Na początek właśnie wygląd strony sprawi, że przykujemy uwagę nowego użytkownika. Ale to na początku. Żeby ten użytkownik został na dłużej a potem wracał do nas musi zamieścić odpowiednią, unikalną treść. I to zadanie najczęściej należy do właściciela strony. Nikt lepiej nie zna firmy niż właściciel. Nie każdy ma jednak dar do pisania i przelewania wiedzy w tekst. Ale przynajmniej przekaż informację w punktach. Wykonawca strony często współpracuje z osobami przygotowującymi artykuły na strony, którzy zadbają o poprawność treści.

Od samego początku możesz mieć dostęp do wielu narzędzi, które pozwolą w łatwy sposób na zarządzanie swoją własną stroną internetową oraz kontrolowania ich statystyk. Bardzo ważnym w skutecznym prowadzeniu strony internetowej jest jej znalezienie w sieci poprzez wyszukiwarki. Darmowe szablony ze względu na swój kod niczym nie wyróżniają się spośród innych stron Twojej konkurencji, zarówno pod względem estetycznym jak i treści w niej zawartych. W przypadku skorzystania z profesjonalnej pomocy, masz większe szanse na szybkie zdobycie profesjonalnej wizytówki Twojej firmy, która zostanie znaleziona w dużo szybszym czasie przez nowych użytkowników.

Pamiętaj również, aby zadbać o przeszkolenie w zakresie jej działania co na pewno ułatwi pracę na samym początku z Twoją wymarzoną stroną internetową.