Czy Praca w Microsoft Teams, naprawdę jest taka komfortowa? – Tu znajdziesz odpowiedź!

Według twórców tego pomysłu, aby w czasach pandemii wykonywać zadania od swojego szefa w zaciszu domowym, praca w Teams, to zachowanie najwyższej produktywności, skupienia i organizacji podczas pracy z domu. Większość zespołów biurowych na całym świecie i w rejonach, które dosyć mocno zostały dotknięte zarazą, przechodzą na pracę zdalną. Główną funkcją i pomocą, jaką ma dawać Ci Teams, jest zapewnienie skutecznej i zrozumiałej komunikacji w zespołach, kiedy są zmuszeni, aby pracować ze sobą na odległość. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, co robić, aby efektywnie wykonywać poszczególne zadania i czuć się przy tym bardzo komfortowo.

Dobrze jest zadbać o przygotowanie i oddzielenie przestrzeni do pracy. Jesteś teraz zmuszony do komunikacji z zespołem online? Nie musisz się martwić o to, że nawet w swojej niewielkich rozmiarów kawalerce nie znajdziesz dla siebie ani jednego metra kwadratowego, w którym możesz w spokoju i ciszy wykonywać swoją pracę. Zrób porządek w swoim domu i znajdź miejsce sprzyjające Twojej koncentracji.

Często dzieje się tak, że Twój rytm pracy, znacznie różni się od tego, do którego przywykłeś chodząc do biura. Być może zajmujesz się w międzyczasie dziećmi, gotujesz obiad, czy nawet idziesz do sklepu. Bardzo ważne jest, aby poinformować swoich współpracowników, o swoim dziennym harmonogramie, aby wiedzieli, kiedy jesteś w 100% dostępny.

Sprawna komunikacja – korzystaj ze spotkań online!

Warto zadbać o to, aby wszyscy użytkownicy mogli dołączyć do spotkania przy pomocy opcji „dołącz”, dzięki temu każdy członek Twojego zespołu będzie mógł dołączyć do procesu, niezależnie od miejsca w którym obecnie przebywa. Bardzo ułatwia pracę opcja włączenia wideo, dzięki czemu Twoi współpracownicy będą mogli zobaczyć Twoja twarz i skuteczniej się komunikować. Dzięki Microsoft Teams możesz działać w pełni świadomie i zadbać o prawidłową integrację i współpracę całego zespołu.

W dodatku bardzo przyjazną funkcją jest możliwość rozmów biurowych, czego najczęściej brakuje wielu osobom podczas pracy online. Krótkie rozmowy na korytarzu czy przy kawie w biurze – za tym pewnie tęsknisz najbardziej, dzięki Microsoft Teams będziesz mógł zaplanować regularnych kontaktów ze swoimi znajomymi z biura! Praca zdalna, niestety często wywołuje poczucie izolacji i osamotnienia, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednie możliwości i miejsce do spotkań z zespołem. Nie należy się do tego uprzedzać, ponieważ odpowiednia organizacja i burza mózgów przy pomocy Microsoft Teams to równie dobry pomysł na prowadzenie codziennych spotkań przy wirtualnej kawie!