Założenie bloga nie jest takie trudne, ale jeśli chodzi o jego założenie i prowadzenie, to sprawa staje się nieco trudniejsza. Istnieje wiele platform blogowych, na których można założyć bloga, ale wybór odpowiedniej jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy nad blogiem.

Zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci rozpocząć prowadzenie bloga, więc sprawdźmy listę.

1. Wybierz nazwę domeny

Nazwa domeny to adres Twojego bloga. Jeśli posiadasz stronę internetową, nazwa domeny będzie brzmiała www.example.com. Tak więc w tym przypadku nazwa domeny będzie brzmiała example.com. Zakładając nowy blog, zawsze lepiej jest wybrać chwytliwą i krótką nazwę domeny.

2. Ustaw hosting

Założenie hostingu to najważniejszy krok przed uruchomieniem bloga. Musisz wybrać hosting, który jest łatwy w użyciu i ma dobrą prędkość. Szybkość jest bardzo ważna, ponieważ jeśli nie masz szybkiej prędkości, to będzie naprawdę trudno przyciągnąć czytelników.

3. Wybierz platformę do blogowania

Istnieje wiele platform blogowych, spośród których można wybierać. Dlatego przed założeniem bloga lepiej jest zapoznać się z zaletami i wadami każdej z nich. Możesz wybrać jedną z następujących opcji.

WordPress

Wix

Tumblr

Squarespace

Medium

Blogger

Wnioski:

Myślę, że to wystarczy, aby rozpocząć prowadzenie bloga. Musisz wybrać nazwę domeny, wybrać hosting i wybrać platformę do blogowania. Teraz masz już wszystko, aby rozpocząć pracę z blogiem.